Sporo zarobić mogš nie tylko lekarze

15.04.16

Lubelszczyzna ma okazję do rozkręcenia perspektywicznego biznesu. Turystyka medyczna rozwija się dynamicznie na całym œwiecie. Globalny rynek ma wartoœć szacowanš na 40–60 mld dol. I roœnie o 20 proc. rocznie.

Kijów i Moskwa zabraniajš nawzajem pokazywania swoich filmów, zakazujš rozpowszechniania ksišżek i próbujš œcigać aktorów. Szeregowy Emmanuel Mensah zginšł próbujšc pomóc osobom znajdujšcym się w płonšcym apartamentowcu w Bronxie. Żołnierz amerykańskiej Gwardii Narodowej przebywał w domu na przepustce. Jego historię opisuje CNN. W 2010 r. były pracodawca przysłał mi PIT-11 za 2009 r. tłumacząc, że w styczniu 2009 r. wpłynęły na moje konto pobory za kilka dni grudnia 2008 r. Tymczasem od 7 grudnia 2008 r. byłem zarejestrowany w urzędzie pracy i pobierałem zasiłek. Jak zareaguje na to urząd pracy?Większość baz danych o nieruchomościach istnieje tylko na papierze. Często też zawierają sprzeczne ze sobą informacje – alarmuje Centrum im. Adama Smitha Sprzedaż „Przekroju" to była zwykła transakcja handlowa oparta na analizach i wyliczeniach – mówi Grzegorz Hajdarowicz. Jeśli organ podatkowy ma wątpliwości co do treści umowy, to o jej cel powinien zapytać podmioty, które ją zawarły

Zakład ubezpieczeń nie mógł odmówić wypłaty odszkodowania w sytuacji, gdy ubezpieczony dowiedział się o chorobie dopiero po podpisaniu umowy

Decyzje w sprawach aresztowych muszą zapaść w ciągu kilku godzin. Czy gdy zajmują się nimi sędziowie cywilni, ryzyko pomyłki jest większe? Rameschandra Fefar, inżynier z Indii, który wielokrotnie bez usprawiedliwienia nie pojawił się w pracy, wyjaœnił pracodawcy, że nie mógł pracować bo był zbyt zajęty byciem 10. inkarnacjš boga Wisznu.

IdŸcie na wybory – apelujš do Polaków przedsiębiorcy. A wobec przyszłych europosłów majš długš listę oczekiwań. Jednym z najważniejszych jest przywrócenie zaufania do Polski w strukturach UE. Odwołane loty, paraliż na ulicach, zamknięte szkoły i uczelnie - tak wyglšdał dziœ Teheran. Administratorzy portali cieszą się z wyroku krakowskiego sądu, który zapadł 11 marca, ponieważ nie odpowiadają za posty, których nie są autoramiDlaczego gdy, jak piszecie, Polska stacza się "w kierunku autorytarnej dyktatury", sami nie wystartowaliœcie w wyborach parlamentarnych? - pyta Monika Jaruzelska trzech byłych prezydentów, którzy w liœcie otwartym zaapelowali do niektórych kandydatów opozycji o rezygnację ze startu w wyborach do Senatu. Napisałem dyrektorowi Luwru, że możemy rozważyć pomysł wypożyczenia "Damy z gronostajem". Pod warunkiem, że on wypożyczy nam "Mona Lisę" - powiedział w Plichtowie minister kultury Piotr Gliński - informuje Onet. Nawet 5 tys. zł otrzyma gospodarstwo domowe. Dla poszkodowanych firm nie będzie limitów. To efekt wchodzących w życie przepisów

RSS

Huraganowa zagrywka Trumpa

15.09.17

Jeszcze w lipcu niektórzy publicyœci zupełnie poważnie zastanawiali się, czy Donald Trump jest w pełni władz umysłowych i czy może sprawować urzšd. Impeachment miał go za to spotkać prędzej niż za rzekomš rosyjskš agenturalnoœć. Tymczasem ostatnio Trump kilkoma ruchami zdobył pienišdze dla swoich wyborców, postawił pod œcianš skłóconych z nim republikanów i pozyskał do współpracy częœć dotšd nienawidzšcych go demokratów.

RSS

Dziennik Ustaw Nr 47 z 26 marca 2010

08.04.10

Na działce mniejszej niż 500 mkw. można postawić altanę albo wiatę. Sąd administracyjny przyznał rację w tej kwestii rzecznikowi praw obywatelskich

RSS

Mali deweloperzy znajdš się za burtš

22.05.18

Biznes deweloperski staje się coraz trudniejszy. Budujšce osiedla firmy nie sš już w stanie wytrzymać morderczego tempa, które same sobie narzuciły, bijšc rekord za rekordem. Deweloperzy nie nadšżajš za rosnšcym popytem na mieszkania.

RSS

Obowiązują od 1 kwietnia 2010

08.04.10

Im bardziej niebezpieczna służba poza Polską, tym wyższe wynagrodzenia żołnierzy zawodowych. Dziś wchodzą w życie nowe przepisy

RSS

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Orban: Nie dla przesiedlenia uchodŸców

08.03.16

Premier Węgier Viktor Orban odrzuca plan przesiedlenia uchodŸców z Turcji do Unii Europejskiej - poinformował wieczorem rzecznik premiera Zoltan Kovacs. Wczeœniej podczas szczytu UE-Turcja Ankara złożyła propozycję relokacji uchodŸców do Europy.

RSS

Dziennik Ustaw Nr 34 z 8 marca 2010

22.03.10

Coraz częściej Polacy idą do sądów. Drobne sprawy załatwiane są względnie szybko, lecz na poważniejsze werdykty trzeba nadal czekać latami

RSS

Czy mamy przełom w sprawie PIT od paliwa

01.11.19

W tym roku po raz pierwszy pojawiły się już na etapie postępowania przed dyrektorem Krajowej Informacji Skarbowej pozytywne rozstrzygnięcia dotyczšce ryczałtu za nieodpłatne korzystanie przez pracowników z samochodów służbowych.

RSS

Gwara uczniowska: Dać suba, kol do frenda

01.04.16

Wielka szansa dla dorosłych – powstał słownik gwary uczniowskiej.

RSS

2018: start wyborczego maratonu

29.12.17

Poczštek roku zapowiada się burzliwie. I to nie tylko ze względu na odkładanš rekonstrukcję rzšdu.

RSS

Jak walczyć o swoje imię przed sądem

29.03.10

Dobra osobiste można naruszyć nie tylko w tzw. pyskówkach, ale i w Internecie lub otwierając cudzą korespondencję bez zgody adresata

RSS

Ekshumacja także bez zgody rodziny

29.03.10

Decyzję o otwarciu grobu podejmuje prokurator, kierując się dobrem śledztwa

RSS

Jak sobie radzić w elektronicznym procesie

08.03.10

Jeszcze w tym roku e-sąd może wydać kilkaset tysięcy nakazów zapłaty, nawet milion. Podpowiadamy, jak się znaleźć w tej nowej procedurze

RSS

W tym roku po Szwajcarii na velo

15.02.18

Turystyka rowerowa to tegoroczny temat przewodni promocji turystycznej Szwajcarii. W zeszłym roku Polacy wykupili w tym kraju 6 procent więcej noclegów niż w 2016

RSS

Górnik Łęczna nie składa broni

01.05.16

Górnik Łęczna wygrał na wyjeŸdzie z Termalikš Bruk-Bet Niecieczš 2:0 i przedłużył swojš szansę na pozostanie w Ekstraklasie.

RSS

Najem okazjonalny na razie mało popularny

22.03.10

Zbyt wiele formalności zniechęca właścicieli mieszkań do podpisywania nowych rodzajów umów z lokatorami

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny