Sondaż: PiS z dużym spadkiem, Nowoczesna poza Sejmem

08.04.18

7,4 punktu procentowego poparcia straciło w dwa tygodnie Prawo i Sprawiedliwoœć w sondażu przeprowadzonym dla portalu DoRzeczy.pl przez pracownię Estymator. Partia Jarosława Kaczyńskiego do utrzymania rzšdów potrzebowałaby koalicjanta.

Tylko naruszenie przepisów postępowania, które mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy, może być traktowane jako podstawa skargi kasacyjnej Podając nieprawdziwe dane do rankingu kancelarii prawnych, radca prawny Jarosław Chałas naruszył zasady etyki zawodowej – uznał Wyższy Sąd Dyscyplinarny W elektronicznych postępowaniach na platformach Urzędu Zamówień Publicznych prym wiedzie stolica. Dzięki nim miasto zaoszczędziło 82 mln złJak wynika z informacji "Rzeczpospolitej" na spotkaniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL ludowcy podjęli decyzję, że nie przystšpiš do koalicji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Pięć bramek oglšdali kibice zgromadzeni na Łużnikach w Moskwie. Gospodarze - Rosjanie pokonali Arabię Saudyjskš 5:0 w pierwszym meczu mistrzostw œwiata. Osoby, które sprzedają teraz mieszkanie kupione w latach 2007 – 2008, mogą skorzystać z ulgi meldunkowej. Nie zapłacą dzięki temu podatku dochodowego

Niemiecki reżyser Wim Wenders jest konsultantem artystycznym transmisji z wtorkowej mszy w Watykanie z okazji inauguracji Roku Œwiętego- podały media. W przeddzień papieskiej mszy widziany był na placu Œwiętego Piotra, gdzie bacznie analizował każdy szczegół.

Osoby, które sprzedają teraz mieszkanie kupione w latach 2007 – 2008, mogą skorzystać z ulgi meldunkowej. Nie zapłacą dzięki temu podatku dochodowego Sylwia Puzynowska, radca prawny w kancelarii Sylwia Puzynowska Kancelaria Prawa Pracy

Drzwi do kasyn i salonów gier mogą być zamknięte dla skazanego nawet przez dziesięć lat. W Sejmie ruszają pracę nad zmianą prawa karnego Większość baz danych o nieruchomościach istnieje tylko na papierze. Często też zawierają sprzeczne ze sobą informacje – alarmuje Centrum im. Adama Smitha Rozmowa z Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, niemiecką minister sprawiedliwościUpływ 5-letniego terminu do wydania decyzji ustalającej zobowiązanie podatkowe nie jest przeszkodą do uchylenia przez organ odwoławczy zakwestionowanej decyzji i orzeczenia co do istoty sprawy, jeśli decyzja została wydana przed tym terminem Przepisy nie wymagają od wnoszącego podanie złożenia czytelnego podpisu, a jedynie oznaczenia pisma danymi pozwalającymi zidentyfikować wnoszącego oraz podpisania pisma Sobotnia konwencja, która ma być oficjalnš konwencjš poparcia dla Andrzeja Dudy ma pokazać skalę i siłę poparcia dla prezydenta - wynika z rozmów "Rzeczpospolitej" z politykami obozu rzšdzšcego.

RSS

Timmermans musi ochłonšć, PiS ustšpić

15.06.18

Zatrzymanie sędziów w SN i ograniczenie skargi nadzwyczajnej otworzy drogę do kompromisu.

RSS

Już obowiązują - 29 MARCA

29.03.10

Do zasiedzenia nie wystarczy tylko upływ czasu. Posiadacz nieruchomości nie może jej zasiedzieć, jeśli sam nie uważał się za właściciela

RSS

Kredyty na auta w USA nowymi subprime?

29.03.16

85 proc. zakupów samochodów w USA przez osoby fizyczne odbywa się na raty. Agencja ratingowa Fitch zaniepokoiła się stanem rynku — pisze „La Tribune".

RSS

Macierewicz: Żadne komisje nie zahamujš Polaków

29.12.17

Rok 2017 był bardzo trudny, czasami wręcz dramatyczny, wymagajšcy olbrzymich wyrzeczeń i olbrzymiej determinacji, ale jak nigdy od czasu walk o niepodległoœć Polacy tak wspaniale zadali egzamin - ocenił w czwartek Antoni Macierewicz.

RSS

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Gdzie i kto płaci VAT od usługi pośrednictwa?

08.03.10

Twierdzi Jerzy Bartnicki, przewodniczący Ogólnopolskiego Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy, dyrektor PUP w Kwidzynie, w rozmowie z Mateuszem Rzemkiem

RSS

Miasta przyjazne dla kierowców. Warszawa bardzo daleko

15.11.19

Najłatwiej jest jeŸdzić samochodem w Calgary , Dubaju, Ottawie i Bernie . Najtrudniej w Mumbaiu, Ułan Bator i Kalkucie — wynika z rankingu przygotowanego przez Mister Auto, należšcš do Grupy PSA firmę zajmujšcš się handlem w sieci.

RSS

Czy rękojmia chroni użytkownika wieczystego

22.03.10

Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów rozstrzygnie, czy jeśli Skarb Państwa lub gmina nie mogła się stać właścicielem gruntu, a oddała go w użytkowanie wieczyste, to czy użytkownicy wciąż mają do niego prawo

RSS

Musi być co najmniej dwóch kandydatów

22.04.10

Nieprzemyślany przepis ordynacji prezydenckiej może, przy złej woli polityków, odsunąć w czasie wybór nowego prezydenta

RSS

Aby wnieść skargę do WSA, trzeba wyczerpać tryb odwoławczy

01.04.10

Na postanowienie dotyczące sprostowania omyłki przysługuje zażalenie, które powinien rozpoznać ten sam organ, który je wydał. Dopiero potem podatnik może wnieść skargę do sądu

RSS

Kup pakiet OC+AC i wygraj jedną z 301 nagród!

01.08.13

Skorzystaj z naszego kalkulatora OC/AC i kup ubezpieczenie 12% taniej przez internet. Wystarczy Ci 5 minut!

RSS

Przycišgajš inwestycje

29.02.16

Polskie miasta z wysokš ocenš atrakcyjnoœci dla zagranicznych firm.

RSS

Dziennik Ustaw Nr 48 z 29 marca 2010

08.04.10

Płaci nie tylko ten właściciel nieruchomości, który wystąpił o rozgraniczenie, ale także jego sąsiad

RSS

Papież o roku 2015: Cierpienie i dobroć

01.01.16

Papież Franciszek powiedział podczas nieszporów za kończšcy się rok, że był on naznaczony przez przemoc, œmierć i cierpienie, ale także przez wielkie gesty dobroci i solidarnoœci. Mówił, że tych znaków miłoœci nie przyćmi zło.

RSS

Czy będąc na zwolnieniu można wziąć ślub?

29.03.10

Moja pracownica przebywała przez trzy tygodnie na zwolnieniu lekarskim z adnotacją "chory może chodzić". Ostatnio dowiedziałem się, że w trakcie zwolnienia wyszła za mąż. Podejrzewam, że wyłudziła zwolnienie chorobowe, by mieć więcej czasu na przygotowania do ślubu. Chciałbym ją z zwolnić dyscyplinarnie. Czy mam do tego prawo?

RSS

Krótsza dniówka nie jest dana raz na zawsze

29.04.12

Nawet ten niepełnosprawny, do którego nie stosuje się skróconych norm czasu pracy, może wystąpić do szefa o skierowanie go na badania

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny