Kiedy wystąpić o wykreślenie spółki z o.o. z rejestru?

01.04.10

Likwidowana spółka z o.o. nie ma majątku na zaspokojenie wierzycieli. Czy procedurę z art. 288 § 1 k.s.h. wolno zastosować po upływie trzech czy dopiero sześciu miesięcy od dnia wezwania wierzycieli i ogłoszenia o likwidacji?

Wciąż nie wiadomo, w jakim trybie pracownicy inspekcji przejętych przez urzędy wojewódzkie stracą pracę. Rozmowy mają się odbyć 5 maja Uczciwoœć przekłada się nie tylko na wizerunek firmy. Jej brak oznacza często wyższe koszty prowadzenia biznesu i słabsze wyniki finansowe. Do kronik regat Sydney – Hobart przejdzie nowa historia: pierwszy linię mety przecišł jacht „Wild Oats XI”, lecz po uznanym proteœcie zwycięstwo i rekord trasy odebrał mu „LDV Comanche”Sąd może przywrócić podatnikowi termin do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku, gdy wykaże, że jego przekroczenie nie nastąpiło z winy strony Białoruski przywódca chce tłumić opozycję, zbliżać się z Zachodem i brać miliardy od Kremla. Organizacje pozarządowe apelują o jak najszybsze przygotowanie i uchwalenie przepisów dotyczących bezpłatnej pomocy prawnej. Takim postulatem zakończył się obradujący w weekend Kongres Praw Obywatelskich.

PKO BP SA, który bezpodstawnie wpisał klienta do rejestru dłużników, ma go za to przeprosić oraz zapłacić zadośćuczynienie i odszkodowanie

Posłowie chcą, aby najemca mieszkania w TBS mógł je wykupić na własność. W tej chwili nie jest to możliwe. To propozycja sejmowej komisji "Przyjazne państwo". Do œmierci 90-letniego pilota prawdopodobnie doprowadził pies, który podróżował na siedzeniu pasażera. Zwierzę wyszło z katastrofy z niewielkimi obrażeniami.

Rozpoczynający pracę w szczególnych warunkach lub charakterze po 1998 r. nie mieli prawa oczekiwać wcześniejszych emerytur Większość śledczych chce wpisania prokuratury do konstytucji, przyznania jej niezależności budżetowej i likwidacji pionu wojskowego – wynika z badań Prokuratury Generalnej Inteligentne miasta będš tematem jednej z debat w Katowicach.Kamil Glik o nieudanym mundialu, swoim zdrowiu i że końcówki meczu z Japoniš dzieciom nie będzie pokazywać Ukraina wygrała z Wališ 1:0 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w poniedziałek w Kijowie. Aby skorzystać z ulgi meldunkowej, trzeba do jutra złożyć odpowiednie oświadczenie. Nie można tego zrobić przez Internet. To niejedyny kłopot podatników

RSS

SLD stawia na Celińskiego w Warszawie

22.06.18

Po kilkunastu dniach dyskusji wewnętrznej znamy już nazwisko kandydata SLD w kampanii w stolicy.

RSS

Kiedy sąd jest lekarzem

29.03.10

Przepisy o przymusowym leczeniu są niedoskonałe. Decyzje podejmują sędziowie bez wiedzy medycznej. Może to prowadzić do tragicznych pomyłek

RSS

Upychanie szeœciolatków

01.03.16

Nawet 30 proc. dzieci w wieku szeœciu lat pójdzie do pierwszej klasy – szacujš samorzšdy. Ale większoœć rodziców chce zostawić je w przedszkolach.

RSS

Nie wystarczy, aby w sprawie działał ten sam organ

08.03.10

Zagadnieniem wstępnym może być tylko takie, którego rozstrzygnięcie należy do właściwości innego organu lub sądu i które może być odrębnym przedmiotem postępowania przed takim organem lub sądem

RSS

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Obowiązują od 24 marca 2010

29.03.10

Rośnie liczba sądowych spraw rodzinnych kierowanych do mediacji w Polsce.

RSS

Bez szczęœcia trudno o sukces

22.07.18

Polskie filmy dokumentalne zdobywajš prestiżowe laury na zagranicznych festiwalach. To niewštpliwie powód do dumy, problem jednak polega na tym, że ich autorzy uciekajš od trudnych tematów wymagajšcych bolesnej analizy.

RSS

Drogi zapchane po brzegi

22.01.18

Aut na polskich autostradach przybywa szybciej, niż się spodziewano. Na niektórych odcinkach trasy sš niemal nieprzejezdne. A będzie jeszcze gorzej.

RSS

Wenecja i Bruksela o TK

01.03.16

Komisja Europejska czeka na oficjalny raport na temat zmian w Trybunale Konstytucyjnym.

RSS

Polskie Radio zaprotestuje przeciw ustawie

01.01.16

Od œwitu 1 stycznia Program Pierwszy Polskiego Radia będzie symbolicznie protestować przeciwko nowej ustawie medialnej - poinformował "Rzeczpospolitš" dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dšbrowa.

RSS

Z podsłuchami trzeba postępować ostrożniej

22.04.10

Nie wystarczy już wniosek policji, by sąd zarządził kontrolę operacyjną i nagrywanie rozmów. Potrzebne będą też materiały, które to uzasadniają

RSS

Filipińska uraza wobec Amerykanów

15.05.16

Nowo wybrany prezydent Filipin, Rodrigo Duterte nie kryje się ze swojš złoœciš wobec USA.

RSS

Michał Herde: Sklep internetowy musi być wiarygodny

15.04.16

Michał Herde, prawnik z Federacji Konsumentów

RSS

Przyroda – fotoreportaż

15.04.16

Fotografie nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2016 w kategorii Przyroda (fotoreportaż).

RSS

Przedsiębiorcy stracš na zmianach w sposobie rozliczania podatków

15.02.18

Obowišzek wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego do fiskusa nawet przez najmniejszych przedsiębiorców płacšcych VAT może uderzyć ich po kieszeni.

RSS

Jak zarabiać na startupach?

29.06.18

Debata › Młode firmy dorastajš pod skrzydłami wielkich korporacji, zdobywajš wiedzę, otrzymujš dostęp do danych i kredyt zaufania w postaci funduszy. Nie zawsze wysokie dotacje idš w parze z sukcesem innowacyjnego biznesu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny