Kiedy wystąpić o wykreślenie spółki z o.o. z rejestru?

01.04.10

Likwidowana spółka z o.o. nie ma majątku na zaspokojenie wierzycieli. Czy procedurę z art. 288 § 1 k.s.h. wolno zastosować po upływie trzech czy dopiero sześciu miesięcy od dnia wezwania wierzycieli i ogłoszenia o likwidacji?

Działanie w interesie społecznym, w szczególności prasy, wymaga jednak profesjonalizmu Wicelider angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Arsenal Londyn pokonał przed własnš publicznoœciš trzeci Manchester City 2:1 w szlagierowym meczu 17. kolejki. "Kanonierzy" utrzymali zatem dystans do prowadzšcego Leicester City, do którego tracš dwa punkty. Rośnie liczba sądowych spraw rodzinnych kierowanych do mediacji w Polsce.Ministerstwo nie przesunie egzaminu adwokackiego. Nie wyznaczy też dodatkowego terminu. Pięć lat praktyki prawniczej musi upłynąć do 15 maja Dług Skarbu Państwa na koniec 2018 r. okazał się większy o 25,8 mld zł niż rok wczeœniej. Natomiast w relacji do PKB był najniższy od 2008 r. - Jestem zwolennikiem ochrony życia poczętego. Płód nie jest dla mnie zlepkiem komórek ale poczštkiem Człowieka. Jestem jednak również orędownikiem obrony godnoœci tych już narodzonych - pisze Paweł Kukiz w odpowiedzi na list otwarty Kai Godek z komitetu "#ZatrzymajAborcję".

Międzynarodowe organizacje bijš na alarm: w Rosji jest coraz mniej wolnoœci.

Tylko wycofanie się z prawyborów wszystkich przeciwników Trumpa mogłoby powstrzymać jego zwycięstwo. Odmowę wydania zaświadczenia o przebiegu sprawy prezes sądu powinien wydać nie w formie postanowienia, ale zwykłej korespondencji

Jeśli zalegamy z płatnościami nawet na niewielką kwotę, to możemy trafić na oficjalne czarne listy dłużników Najlepszy piłkarz 1995 roku na œwiecie George Weah został prezydentem Liberii. Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii Czarnego Kontynentu otrzymał w drugiej turze 61,5 procent głosów i pokonał wiceprezydenta Josepha Boakaia. Już 120 lat minęło od wydania ksišżki Ebenezera Howarda „Miasta – ogrody jutra". To idea miasta, którš dzisiaj nazwalibyœmy ideš miasta zrównoważonego rozwoju.Od kwietnia przedsiębiorcy będą mogli bez oczekiwania uzyskać zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek. Od początku 2010 r. w systemie e-Deklaracje złożonych zostało ponad 1,5 mln wszystkich rodzajów zeznań podatkowych. To dwukrotnie więcej niż w całym 2009 r. O różnych krajach mówiono już „chory człowiek Europy". W ostatnich latach chorzy to zazwyczaj ci, którzy nie chcš poddać się reformom, przycinać wydatków budżetowych ze – znanego i zdrowym – strachu przed wyborcami. To raczej południowcy niż mieszkańcy Północy, gdzie chłód sprzyja racjonalizacji wydatków.

RSS

Coraz częściej oko pracodawcy firmę tuczy

29.04.10

Pracownicy przywykli do nadzoru. Kamery, monitoring komputerów i zakładanie GPS w samochodach nie robią na nich wrażenia

RSS

Korona uległa Jagiellonii

15.05.16

Kielecka publicznoœć wraz z licznš reprezentacjš miłoœników futbolu z Podlasia oglšdała w pierwszej połowie doœć mierne widowisko sportowe.

RSS

Zmarł Serge Dassault – jeden z najbogatszych Francuzów

29.05.18

W wielu 93 lat zmarł Serge Dassault, szef koncernu lotniczo-informatycznego Dassault Group oraz popularnej gazety "Le Figaro". Jego majštek szacowano na ponad 27 mld dolarów.

RSS

„Król” Twardocha? Gdzieœ to już czytałem

08.04.18

Jedna z najważniejszych ksišżek ostatnich lat w Polsce, w zadziwiajšcym stopniu przypomina powieœć algierskiego pisarza. Tak jak ona opowiada o przedwojennym mistrzu boksu, który walczy jako reprezentant swojej poniżanej społecznoœci. Sš i inne szczegóły, które wyglšdajš bardzo podobnie.

RSS

Box sponsorowany

Sala na wesele Słupsk. Zdarzają się nam wesela na które przyjeżdża wielu gości z dalszej okolicy. Często musimy zorganizować nocleg dla tych gości. W takiej sytuacji idealnym miejscem na organizację wesela, jako imprezy okolicznościowej która musi wykorzystać salę na wesele w Słupsku, czy okolicy, może być hotel, lub inne miejsce z miejscami noclegowymi. Da to możliwość noclegi dla gości z dalszej okolicy bez potrzeby martwienia się o dowóz na miejsce noclegu. Jest to bardzo komfortowe zarówno dla osób organizujących wesele jak też dla gości i po zabawie na sali na wesele, czy inaczej mówiąc sali weselnej, kładą się oni spać, zresztą też od razu wykorzystujemy salę na wesele Słupsk, jako miejsce poprawin bo i tak z wesela wszystko zostaje .... Coraz częściej zdarzają się wesela na w których biorą udział goście z różnych miejsc Polski. W niektórych przypadkach może to dostarczać kłopotów ze względu na potrzebę komfortowego noclegu. Jeśli jednak zorganizujemy wesele w hotelu, czy sali na wesele Słupsk z dodatkowymi miejscami do spania, ten problem mamy z głowy. Jest to bardzo komfortowe wyjście dla wszystkich. Każdy może zadbać o siebie nie robiąc przy okazji problemu innym. Problem który w innych okolicznościach mógł by być kłopotliwy z powodu wynajmowania i rezerwacji noclegów, a także kwestii dojazdu z miejsca noclegu i powrotu w nocy, w tej sytuacji najzwyczajniej znika, kto jest zmęczony kładzie się spać, czy odpocząć. Jest to dość oczywiste wyjście jednak często spotykałem się z innym rozwiązaniem tej sytuacji i różnymi problemami z tego powodu. Oczywiste jest że w różnych miejscach kwestia wyboru miejsca będzie indywidualna. Jeśli jednak ktoś planuje wesele w Słupsku to zachęcam do sprawdzenia oferty sali na wesele Słupsk - Pod brzozą.

Box sponsorowany

wózki widłowe - Istnieje wiele atrybutów jakie opisują wózki widłowe magazynowe. Specyfikacje produktów najczęściej określa: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj paliwa (najczęściej jest to diesel bądź benzyna-gaz) oraz dodatkowe funkcje. W Polsce można znaleźć wielu dostawców i producentów wózków widłowych magazynowych specjalizujących się w różnych typach podnośników oraz firm oferujących na sprzedaż wózki widłowe zarówno nowe jak i używane. Dodatkowo firmy te zajmują się nierzadko dystrybucją szerokiego asortymentu części tj.: widły, ogumienie oraz pozycjonery, chwytaki, przesuwy, osłony operatora, daszki, kabiny i obrotnice.

Box sponsorowany

Wymarzona kuchnia. Masz dość topornych, zagracających miejsce kuchennych mebli? Nie lubisz standardowego wyglądu kuchennych sprzętów? Tego całego plastiku? Obłych kształtów? Marzy ci się kuchnia, w której będzie naprawdę dużo miejsca? Kuchnia i meble kuchenne oraz zabudowy z charakterem? Chcesz mieć komfort pracy za każdym razem, gdy coś gotujesz? Jest rozwiązanie. Jeśli interesuje cię wszystko, co wymieniliśmy, to, czego potrzebujesz, to meble kuchenne do zabudowy, bez dwóch zdań. Co najważniejsze, pozwalają schować w sobie sprzęty, których nie chcesz, z różnych powodów, widzieć. Nie dość, że jest to estetyczne rozwiązanie, to na dodatek, kiedy dobrze to rozwiążesz, meble kuchenne Słupsk do zabudowy potrafią być oszczędnością miejsca. Nie wszyscy mają w końcu metraż kuchni jak w amerykańskich programach kulinarnych. Aby wybrać meble kuchenne do zabudowy, najbardziej optymalne do naszych potrzeb, warto rozeznać się w kilku miejscach przed ich wyborem. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, co pozwala skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć to, czego chcemy w kilka chwil, np. szukając w Słupsku, jedną z fraz jest meble kuchenne Słupsk, gdzie w wynikach możemy przebierać i wybierać, szukając producenta mebli kuchennych wg naszego gustu i naszej kieszeni.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania jest jej doskonała trwałość oraz jakość.

Box sponsorowany

akwarium typy. Akwarium to specjalnie skonstruowany sztuczny pojemnik, mający na celu podtrzymywanie zgodności naturalnej i umożliwienie egzystencji organizmom wodnym, które rozwijają się w okolicznościach słodkowodnych albo słonowodnych. Głównie akwarium stosuje się jednak dla aranżacji pomieszczenia lub do korzystania przez wielbicieli ryb i odrębnych istot wodnych, które mają możliwość w nim egzystować. Będąc właścicielem akwarium trzeba zwrócić uwagę na jego elementy wewnętrzne, czyli istoty, jedzenie dla nich, elementy wyposażenia zbiornika i różnorodne uzupełnienia, które ułatwiają np. usuwanie zanieczyszczeń. Akwaria, któreefektownie ozdobimy z pewnością będą służyły pomieszczeniu, w którym zostały usytuowane. Rybki to tak naprawdę zwierzątka domowe, których na nieszczęście nie da się dotykać, ani spędzić z nimi czau podobnie jak. Jednakżde z tej opcji wynika wiele pozytywów, więc jeśli zależy nam na standardzie własnego pokoju, zastanówmy się, czy szklany akwen nie byłby dla tego pomieszczenia idealną propozycją. Akwaria rozróżniać można przede wszystkim na 3 rodzaje, ze względu na ich zastosowanie. Akwarium domowe to takie, które możemy nabyć i które uatrakcyjnia pokój. Mogą być tutaj trzymane ryby słodkowodne i słonowodne, a od nas zależy jakie jedzenie i elementy uzupełniające w zbiorniku ulokujemy. Akwaria badawcze są odpowiednio przystosowane do celów naukowych i raczej nas nie zainteresują. Ostatnim rodzajem są publiczne, prezentowane wszystkim chętnym, które mogą zachęcić odwiedzających do obejrzenia np. nietypowych i niespotykanych organizmów wodnych. Akwarium pogrupować można również ze względu na jego budowę. Większa ich część wykonana została ze szkła, jednakże istnieją również takie metalowe, aluminiowe lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej istotne, żeby któraś ścianka była przeźroczysta, byśmy mogli oglądać co ma miejsce w zbiorniku i czy rybki nie pływają na powierzchni.

Box sponsorowany

Przewozy międzynarodowe - busy do Holandii Szczecin i Niemiec. Potrzebujesz bezpiecznego transportu busami do Holandii lub Niemiec? Nasza firma specjalizuje się w przewozach pasażerów nowoczesnymi busami do tych właśnie krajów. Posiadamy nowoczesne, w pełni sprawne technicznie busy Słupsk, którymi świadczymy nasze usługi. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na przejazdy na terenie Niemiec i Holandii. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość i bezpieczny transport bez względu na warunki pogodowe. Zatrudniamy wyłącznie kierowców posiadających odpowiednie kompetencje zawodowe i doświadczenie. Jednocześnie są to osoby sympatyczne i kontaktowe, dzięki którym podróż upływa w przyjemnej atmosferze. Busy Słupsk są w idealnym stanie technicznym i zapewniają podróżnym maksymalny komfort. Godziny wyjazdów oraz dokładne trasy ustalane są na podstawie zapotrzebowania naszych klientów. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, np. szkoły. Organizujemy przewozy do pracy oraz w celach turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. busy Słupsk to rozwiązanie dla każdego.

Kiedy małżonkom opłaca się wspólne zeznanie

15.04.10

Łączne opodatkowanie będzie korzystne, gdy jest duża różnica w dochodach męża i żony albo gdy jedno z nich w ogóle nie zarabia

RSS

Obowiązują od 12 marca 2010

15.03.10

Nieudzielenie przez organ pierwszej instancji odpowiedzi co do istoty zapytania sformułowanego we wniosku, a następnie dokonanie interpretacji po raz pierwszy przez organ odwoławczy narusza przepisy dotyczące udzielania pisemnych interpretacji

RSS

Polska gospodarka spowolni, ale kryzys nam nie grozi

29.05.18

Wkrótce dwa silniki wzrostu – eksport i inwestycje – mogš zaczšć się lekko krztusić. Ale trzeci – konsumpcja prywatna – pozostanie bardzo silny – przewiduje PKO BP.

RSS

Spółka nadużywała pozycji

01.04.10

Telekomunikacja Polska zniechęcała abonentów do korzystania z usług alternatywnych operatorów telefonicznych

RSS

Erdogan poucza Niemcy

01.04.16

Berlin nie kryje, że ma doœć prezydenta Erdogana, lecz to w jego rękach jest los Angeli Merkel.

RSS

Dlaczego nie dostajemy zdjęć z fotoradarów

29.04.12

Ministerstwo Transportu tłumaczy, że kierowcy mogliby kłamać, by uniknąć mandatu, więc zdjęcia z fotoradarów zobaczą dopiero w sądzie

RSS

Prawnik o sytuacji w Polsce: Rzšd się wyżywi

01.05.16

Dla cudzoziemców fakt, że rezolucja Parlamentu Europejskiego przeszła w Polsce bez echa, jest co najmniej niezrozumiały. Albo odbierajš to jako jego lekceważenie – uważa prawnik Aleksander Tobolewski.

RSS

Chcemy dotrzeć do firm

15.03.18

Priorytet na 2018 r. to rozszerzenie bazy przedsiębiorców, którzy mogš ubiegać się o fundusze z programu „Inteligentny rozwój" – mówi wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Choršży

RSS

Radek Stepanek kończy karierę. "Nie chcę ryzykować życia"

15.11.17

Czeski tenisista Radek Stepanek w wieku 38 lat zakończył karierę. Swojš decyzję pięciokrotny triumfator turniejów cyklu ATP World Tour ogłosił na konferencji prasowej w Pradze. Uzasadnił jš względami zdrowotnymi.

RSS

Umowa koncesyjna Stalexportu pod lupš

01.03.16

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa bierze się do kontroli umowy dotyczšcej odcinka autostrady A4 Katowice–Kraków.

RSS

Policjanci: Kobiety atakowali Syryjczycy

08.01.16

Policjanci w rozmowie z prasš zaprzeczajš informacjom swoich dowódców, jakoby nieznana była tożsamoœć sprawców ekscesów w Kolonii. - Większoœć z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualnš rozrywkę - twierdzš.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny