Balcerowicz: Dyktatury podporządkowują sobie sądy

29.01.20

Dlaczego gospodarce potrzebne są niezależne sądy? Czy mocna, centralna władza lepiej gwarantuje rozwój gospodarczy? Z profesorem Leszkiem Balcerowiczem, byłym wicepremierem i ministrem finansów rozmawiamy o współczesnej polskiej państwowości.

RSS

Emigracja zarobkowa wciąż aktualna. Gdzie wyjeżdżamy najczęściej?

29.01.20

Europa już od dłuższego czasu boryka się z poważnym problemem: brakuje rąk do pracy. Jak podaje szwajcarska gazeta Neue Zuercher Zeitung (2019), w samych Niemczech poszukuje się około miliona pracowników, a na przyuczenie się do zawodu nie ma chętnych. To z kolei otwiera możliwości dla Polaków, którzy od lat wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu stabilnego zatrudnienia i lepszej płacy. Jak wygląda obecnie sytuacja na rynku? Gdzie wyruszamy najchętniej i czego możemy się spodziewać?

RSS

Nie tylko dla odważnych, czyli jak opanować lęk

29.01.20

Każdy z nas doświadcza w życiu nieprzyjemnego poczucia zagrożenia. Sytuacji, w której pod wpływem jakiegoś bodźca czujemy poddenerwowanie i silne napięcie. Czego się boimy i dlaczego ucieczka jest dla nas gorsza niż stawienie czoła lękowi? Niestety objawy psychiczne i somatyczne mogą okazać się jedynie czubkiem góry lodowej. Jak w przypadku dentofobii, czyli lęku przed dentystą, który wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

RSS

Trump - zbawiciel Bliskiego Wschodu?

29.01.20

To nie Palestyńczycy i Izraelczycy zdecydują o powodzeniu planu amerykańskiego prezydenta. Dlatego może się on powieść.

RSS

Box sponsorowany

Busy do Holandii s± bardzo wygodn± i niedrog± opcj± podróżowania do tego kraju. Możesz znaleĽć szeroki wybór tras i rozkładów jazdy, dostosowanych do Twoich potrzeb. Busy (busy do Holandii) s± zazwyczaj wyposażone w komfortowe siedzenia, dostęp do Wi-Fi i przyjazny personel, co czyni je doskonałym wyborem dla osób podróżuj±cych na dłuższych dystansach. Odbieramy swoich pasażerów pod wskazanym adresem w wybranej lokalizacji. Tak, dowozimy naszych pasażerów pod wskazany adres w wybranej lokalizacji. Czyli odbieramy z dowolnego miejsca w województwie pomorskim i zachodniopomorskim i zawozimy do dowolnej lokalizacji w Niemczech i Holandii. Aby zapewnić wygodny i bezpieczny transport, zalecamy wcze¶niejsze zgłoszenie podróży i wybranie odpowiedniego pojazdu. Wszystkie pojazdy s± komfortowo wyposażone i zapewniaj± bezpieczn± i szybk± podróż. Naszym priorytetem jest zapewnienie wygodnego transportu dla naszych klientów do wskazanej lokalizacji. Busy Bytów Holandia. busy do Holandii Gdańsk - Busy Gdańsk Holandia Aby przejechać busem z Gdańska do Holandii, należy wybrać odpowiedni± trasę na stronie internetowej nbus.pl. Strona ta oferuje bezpo¶rednie poł±czenia autobusowe z Gdańska do wielu miast w Holandii, w tym do Amsterdamu, Rotterdamu, Utrechtu, Groningen i wielu innych. Aby zarezerwować bilet, wystarczy wybrać trasę, rodzaj biletu i termin, a następnie wykonać płatno¶ć. Busy Gdynia Holandia. Busy Kartuzy Holandia. Busy Ko¶cierzyna Holandia. busy do Holandii Koszalin - Busy Koszalin Holandia. Koszalin to miasto położone w północnej Polsce. Holandia jest oddalona od Koszalina o około 1400 km, więc wycieczka do Holandii jest do¶ć czasochłonna i wymaga wcze¶niejszego planowania. Koszalin jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w regionie, a różnorodno¶ć atrakcji turystycznych sprawia, że jest to idealne miejsce do wycieczek. Można tam korzystać z wielu atrakcji turystycznych, w tym zabytków, muzeów, parków, centrów handlowych, restauracji i wielu innych. S± tam też liczne możliwo¶ci uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. Poza tym Koszalin oferuje wiele wycieczek, w tym do terenów zielonych, parków narodowych i innych miejsc.. Busy Łeba Holandia. Busy Lębork Holandia. Busy Malbork Holandia. Busy Puck Holandia. Busy Sławno Holandia. Busy Słupsk Holandia. Busy Starogard Holandia. Busy Szczecin Holandia. Busy Ustka Holandia. Busy Wejherowo Holandia. Busy do Niemiec. Przewóz osób busami.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które s± wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalaj±cych jednocze¶nie zapewnić gwarancje wysokiej jako¶ci i bezpieczeństwa. Możliwo¶ci technologiczne, które ci±gle rozwijaj± się w branży stolarki aluminiowej pozwalaj± stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwało¶ć oraz jako¶ć. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

ksi±żka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek ksi±żk± telefoniczn±. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mie¶ci się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwsz± na ¶wiecie ksi±żkę telefoniczn±. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który ł±czył nas z osob±, o któr± prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji ksi±żka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarz±dzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie ksi±żka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocze¶niona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogo¶ z rodziny, by u¶wiadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zreszt± każdy wynalazek maj±cy na celu uporz±dkowanie sporych ilo¶ci informacji jest rzecz± całkowicie nieodzown± w erze informacyjnej, gdzie zewsz±d jeste¶my zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki s± lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po czę¶ci ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadaj± dobre i złe strony, wybieraj±c optymalne urz±dzenia do hali, powinno się przemy¶leć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a póĽniej podj±ć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będ± pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli maj± jeĽdzić w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będ± przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należ± mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie pr±dem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyn± czy rop±. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiego¶ urz±dzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemy¶lana. Magazynowanie jest dzi¶ niezmiernie znacz±cym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadz± różnego rodzaju sklepy b±dĽ hurtownie. Nie mog± one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniaj± towarami, które czekaj± by znaleĽć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadaj±cych uprawnienia zezwalaj±ce im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynaj±ć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mog± liczyć na bezpieczn± pracę i dosyć dobr± pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem ciesz± się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztuj±cy kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacz±co wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń zwi±zanych z tymi procesami. Skutkiem tego stoj±ce na straży praworz±dno¶ci organy państwowe zrodziły do życia szereg agend maj±cych za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich wła¶nie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczo¶ć finansow±. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalaj±cych eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwo¶ć bież±cego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mog±cych mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczo¶ci zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odno¶cie możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowi±zany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranic± i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i czę¶ci do wózków widłowych jest miarodajn± firm± na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - czę¶ci zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to ¶miech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jeste¶my pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane s± na ogóln± poprawę sprawno¶ci i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chc±cych popracować nad wydolno¶ci± swojego organizmu. Uczestnicz±c w zajęciach zdobywamy nowe umiejętno¶ci, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wod± a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mię¶niowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzaj±c czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te s± Ľródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmuj± swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić co¶ dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyj¶ciem na ¦wiat. S± to zajęcia bezpieczne, przynosz±ce uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiaj± się na wzmocnieniu jednych partii mię¶niowych i na rozluĽnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odci±żaj± kręgosłup sprzyjaj± ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększaj± wytrzymało¶ć i wydolno¶ć bez odczuwalnego zmęczenia, koj± zmysły. Dodaj± sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkow± możliwo¶ć darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położn±. Przyszłe mamy mog± również liczyć na prywatn± opiek± podczas ci±ży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone s± o dostarczenie za¶wiadczenia od swojego ginekologa mówi±ce o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Śmierć Kobe'ego Bryanta. Pilotowi zabrakło mniej niż 10 m

29.01.20

Śmigłowcowi, który w niedzielę rozbił się o wzgórze w pobliżu Los Angeles, zabrakło od 6 do 9 metrów do pokonania przeszkody - ustalili śledczy amerykańskiej NTSB. Jedną z ofiar katastrofy był były gwiazdor NBA Kobe Bryant.

RSS

Asseco traci w wielki kontrakt w Czechach. Dziwne okoliczności

29.01.20

Zajmująca się rozwiązaniami IT spółka Asseco, w którą niedawno zainwestował Zygmunt Solorz, miała wykonać system do elektronicznych winiet autostradowych. Realizacja wartego 70 mln zł kontraktu stanęła jednak pod znakiem zapytania, bo przez weekend grupa zapalonych programistów stworzyła… darmową alternatywę.

RSS

Niemiecki rząd ma dowody na współpracę Huawei z wywiadem Chin

29.01.20

Niemiecki rząd jest w posiadaniu dowodów, że Huawei, czołowy producent sprzętu telekomunikacyjnego z Chin, współpracuje z chińskim wywiadem - pisze niemiecki dziennik "Handelsblatt".

RSS

Giganci panikują. Starbucks zamyka lokale w Chinach

29.01.20

W światowym biznesie widać skrajne reakcje na epidemię koronawirusa. Jedni są spokojni o produkcję, drudzy wręcz przeciwnie. Kto panikuje najbardziej?

RSS

GetBack dogadał się z Lartiq TFI

29.01.20

Spór między windykatorem a Lartiq TFI został rozwiązany. GetBack otrzymał od firmy 40 mln zł, a kwota ta może jeszcze się zwiększyć.

RSS

Nie wszyscy programiści będą zarabiać krocie

29.01.20

Specjaliści IT, na czele z deweloperami, długo będą w czołówce poszukiwanych pracowników. Najlepiej opłacani są teraz inżynierowie DevOps i Big Data.

RSS

Wuhan: Kobieta z podejrzeniem koronawirusa urodziła dziecko

29.01.20

Jak informuje „The Independent”, 27-latka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem urodziła w szpitalu w Wuhan. Lekarze zdecydowali, że wykonają cesarskie cięcie.

RSS

Emplobot zarzuca sieć na pracowników

29.01.20

Chatbot, który ułatwia i skraca rekrutację – rozpoczął pracę w Santander Consumer Banku.

RSS

Erdogan: Niech USA dostarczą F-35 albo oddadzą pieniądze

29.01.20

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zażądał, by Stany Zjednoczone wywiązały się z umowy o dostarczeniu samolotów F-35 w uzgodnionej wcześniej liczbie, albo oddały pieniądze już zapłacone przez Ankarę.

RSS

Frankowa rezerwa portfelowa Santandera na razie wystarczy

29.01.20

Jeśli Santander Bank Polska trafnie przewidział tempo napływania spraw sądowych i ryzyko związane z przegranymi, nie będzie musiał zwiększać rezerw – wynika z wypowiedzi zarządu.

RSS

Bohater Flash Crash osądzony. Groziło mu 380 lat więzienia

29.01.20

41-letni Brytyjczyk Navinder Sarao, którego transakcje giełdowe przyczyniły się do słynnego krachu Flash Crash z 6 maja 2010 roku, został wyjątkowo łagodnie potraktowany przez amerykańską Temidę.

RSS

znalezionych: 2567, strona 1 z 172
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Informacje

ksi±żka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, ksi±żka telefoniczna - możliwo¶ć dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawieraj±ca firmy i osoby prywatne. Nasza ksi±żka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem cało¶ciowym, czyli zawieraj±cym wszystkie 16 województw. ksi±żka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, ksi±żka telefoniczna - możliwo¶ć dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawieraj±ca firmy i osoby prywatne. Nasza ksi±żka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem cało¶ciowym, czyli zawieraj±cym wszystkie 16 województw. Ksi±żka telefoniczna Polski wydawana przez AIP Centrum to oficjalny katalog numerów telefonów i adresów w Polsce. Zawiera on wszystkie dostępne numery telefonów stacjonarnych i komórkowych, a także adresy firm i osób prywatnych. Ksi±żka telefoniczna jest aktualizowana co roku i jest dostępna w wersji papierowej i elektronicznej. Ksi±żka telefoniczna Polski jest wydawana przez firmę A.I.P. Centrum. Zawiera ona numery telefonów stacjonarnych i komórkowych w całej Polsce. Ksi±żka ta jest dostępna w wersji papierowej i elektronicznej. W wersji elektronicznej można wyszukiwać numery telefonów za pomoc± nazwisk, adresów lub numerów telefonu.


Menu witryny